Prvi in edini slovenski emo festival se vraca na nase odre ze tretji – tokrat se bo odvijal na odprtem odru na Metelkovi (Gala Hala) v Ljubljani.
PROGRAM NN3/PROGRAMME NN3:
petek – 9.junij/Friday – June 9th:
LEAF-FAT, MY LAST ESCAPE, ONE KICK SETUP, UNFINISHED, AARON KNOWS & MORE!
New noise festival je namenjen podpiranju in promociji predvsem domače emocore scene, ob pomoči tudi izvajalcev iz tujine. Tokrat bo festival zdruzil moci tudi z drugimi bolj zvrstmi glasbene scene.
Uradna spletna stran:
http://www.newnoisefest.com
MySpace stran:
http://www.myspace.com/newnoisefest
V PRIMERU DEZJA BO FESTIVAL PRESTAVLJEN V NOTRANJE PROSTORE GALE HALE! V NOBENEM PRIMERU FESTIVAL NE ODPADE!
Skupina Leaf-Fat je bila ustanovljena julija 2001. Začeli so kot srednješolski punk-rock band in iskali svoje poti. Po nekaj menjavah članov so februarja 2002 našli dobitno kombinacijo v obliki trenutne zasedbe in v njej prvič nastopili aprila istega leta.
Na začetku so prisegali na punk-rock, kasneje pa so se usmerili proti “screamo” vodam, kar je evidentno na njihovem prvencu Underworld kingdom, ki je žanrsko torej v grobem punk-rock/screamo. Vseeno je Leaf-fat žanrsko težko označiti, saj je glasba kljub vsemu precej raznolika.
Mednarodne razsežnosti so bili deležni, ko so maja 2005 med 92 skupinami na evropskem festivalu Newcomer v Gradcu zasedli drugo mesto. To in drugi uspehi so jim zagotovili mesto na odru z mednarodno priznanimi skupinami, kot so Soulfly, Mad Caddies, The Real McKenzies.
Album Underworld kingdom je bil na radiu Študent izglasovan med prvih 10 leta 2005; na evropskem punk portalu www.europunk.net pa so bili izglasovani za band meseca marca 2006.
Če potegnemo črto, so Leaf-fat tiste vrste banda, ki vas ne bo pustila ravnodušne. Njihova energija, predanost in samozavest na odru bo prepričala vsakogar, ki jih želi videti in poslušati.
Spletne strani:
www.leaf-fat.com
www.myspace.com/leaffat
My Last Escape so najbrz najbolj prodorni svicarski emocore bend. Clani benda so prej igrali v skupinah, ki so igrali drugacne zvrsti glasbe. V tem bendu, pa pravijo, da so res nasli zvok, katerega bi radi ustvarjali. Na njih so vplivali bendi kot so Silverstein, Senses Fail, Boy Sets Fire in pa Matchbook Romance.
Spletne strani:
www.mylastescape.ch
www.myspace.com/mylastescape
Skupina Puppetz prihaja iz Novega mesta in Krškega. Te dni se intenzivno pripravljajo na izdajo prvenca, ki je v zadnjih fazah izdelave. Njihova glasba vsebuje veliko popularnih glasbenih prijemov, ki jih zdrzujejo v unikaten slog. . Želja skupine je, da bi v svet glasbe vnesli nekaj novega, energičnega, melodičnega. Skupina je predkratkim osvojila 2.mesto na mednarodnem natečaju Newcomer 2006 v Grazu.
Spletne strani:
www.puppetz.si
www.myspace.com/puppetzband
One kick setup so se pred tedni so se vrnili iz svicarskega emo festivala, kjer so nastopili kot ena glavnih skupin. Sicer pa je bend, kot ga poznamo danes, lansko leto dozivel preporod, ko se je povezal z bivsim pevcem skupine DreamWalk Jeremijem Slakom. Na voljo je ze kar nekaj studijskih posnetkov, ki bodo najbrz jeseni na voljo kot EP, prav tako pa tudi promocijski video. Na Newnoise festivalu pa bodo nastopili ze tretjic. Jeseni pa se nacrtuje skupna mini turneja z Unfinished po Sloveniji in Hrvaski.
Spletne strani:
www.onekicksetup.com
www.myspace.com/onekicksetup
Unfinished je mlada post hardcore/screamo zasedba iz Ljubljane. Skupina deluje skupaj vec kot eno leto. Nekaj mesecev nazaj so posneli svoj studijski demo prvenec. Letos nactrujejo nekaj koncertov tudi izven slovenskih meja – Hrvaska, Avstrija in Nemcija. Pravijo, da je njihov cilj igrati s karseda veliko mladimi, talenentiranimi ter inovativnimi glasbenimi skupinami.
Spletne strani:
www.myspace.com/unfinishedband
Kaj: Koncert
Kdaj: pet, 9.6.06
ob 18.00
Kje: Gala Hala OPEN AIR, Metelkova
Vstopnina: 1200 SIT